Jak co roku dnia 1 czerwca  świętowaliśmy Dzień Dziecka. Po raz pierwszy impreza ta odbyła się w Skansenie Militarnym w Mniszewie.

DSCN8835

Tego dnia na dzieci czekało moc atrakcji. Mogły korzystać z dmuchańców oraz uczestniczyć w warsztatach plastycznych, zajęciach militarnych,  podziwiać widoki z wierzy widokowej,  grać w gry planszowe, posłuchać aktorskiego czytania bajek, jak również sterować modelami samochodów RC. Ustawiały się kolejki do stoisk na  których wolontariuszki,ze szkół z naszego terenu, kręciły balony i malowały buźki. 

 DSCN8620DSCN8766

O godzinie 13.00 odbył się pokaz lokalnych talentów, w którym udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Magnuszew.

kolaż występy

Następnie odbyło się rozstrzygnięcie loterii fantowej, ufundowanej przez posła na sejm RP oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z nagrodami.

DSCN8877

W czasie uroczystości odbył się również pokaz udzielania  pierwszej pomocy i ratownictwa przeciwpożarowego w wykonaniu strażaków z jednostek OSP z Chmielewa, Rozniszewa i Mniszewa.

DSCN8845

Po południu gry i zabawy dla najmłodszych poprowadziła zawodowa animatorka. Między poszczególnymi atrakcjami można było skosztować słodkich wypieków, ufundowanych i przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy i posilić się kiełbaskami z grilla.

O tym, że święto się dzieciom podobało, świadczyła bijąca od nich radość i uśmiechy na twarzach. 

DSCN8762

W imieniu zadowolonych dzieci organizatorzy składają  serdeczne podziękowanie wszystkim,  zaangażowanym społecznie w organizację święta   i   pomoc w jego realizacji. Dziękujemy Sklepowi Top Market, za ufundowanie posiłku i napojów dla dzieci.

Pełna galeria zdjęć do obejrzenia tutaj.Grafiki użyte w plakacie pochodzą ze strony:

http://www.freepik.com

Designed by brgfx / Freepik