W ramach gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2017 r., w Skansenie Bojowym w Mniszewie odbył się III Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W przeglądzie wzięło udział 15 zespołów i 12 solistów, łącznie108 uczestników. Nie zabrakło też publiczności, która wspierała i oklaskiwała wykonawców.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie wszystkich szkół z terenu Gminy Magnuszew. Zaprezentowali bardzo zróżnicowany repertuar, od współczesnych utworów po bardzo stare zapomniane patriotyczne pieśni.

DSCN6295

DSCN6307

W poniższym albumie można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

 Zdjęcia z III Gminnego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

 Zaś w niedzielę 12 listopada odbyła się uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Parafialnym w Magnuszewie. Aby uczcić to wydarzenie w Kościele zgromadziły się Poczty Sztandarowe z terenu całej Gminy Magnuszew.

W tym roku świętowaliśmy 99. rocznicę odzyskania Niepodległości. Z tej okazji Amatorska Grupa Teatralna „Pasja” przygotowała inscenizację poetycką pt. „Rodacy dla Niepodległej”. Jej scenariusz powstał na kanwie słów Jana Pawła II oraz poezji patriotycznej i obejmował okres od rozbiorów aż do odzyskania Niepodległości w roku 1918. Po grupie teatralnej wystąpił zespół Melodia z pieśnią „Modlitwa Obozowa”oraz Aleksandra Lach, która zaśpiewała utwór muzyczny „Mury” .

Po uroczystej Mszy nastąpił przemarsz Pocztów Sztandarowych oraz uczestników obchodów na Cmentarz Parafialny do Kwatery Poległych Żołnierzy, gdzie Wójt Gminy Magnuszew Marek Drapała oraz Przewodniczący Rady Zbigniew Rybarczyk złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła.

DSCN6421

DSCN6456

DSCN6509

DSCN6521

Zdjęcia z Mszy Św. za Ojczyznę